Μεταλλιούχα τα δελφίνια του “Νηρέα” και στην Αλεξανδρούπολη

Με 29 “δελφίνια” ταξίδεψε στην Αλεξανδρούπολη το Σάββατο (18/3), για τη διασυλλογική διοργάνωση προαγωνιστικών και αγωνιστικών κατηγοριών “Εθνικός 1927”, ο Κολυμβητικός Όμιλος Ν. Ορεστιάδας “Νηρέας”. 

Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 320 αθλητές και αθλήτριες. Από τους 29 κολυμβητές του “Νηρέα”, ηλικίας 9-12 ετών, οι 25 ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών τουλάχιστον μία φορά, ενώ σημείωσαν και νέα σημαντικά ατομικά ρεκόρ. 

Η ομάδα επέστρεψε με 43 συνολικά μετάλλια, εκ των οποίων τα 39 ατομικά (10 Χρυσά, 18 Ασημένια, 11 Χάλκινα ) και τα 4 ομαδικά (1 Χρυσό,  2 Ασημένια, 1 Χάλκινο). 

Αναλυτικά:

10 Χρυσά

Γεωργιάδη Άννα 200μ Πρόσθιο. Κ12

Τζιαμπάζη Δήμητρα 100μ Ύπτιο Κ11

Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 100μ Ύπτιο Κ12

Παπαδόπουλος Αθανάσιος 50μ. Ελεύθερο Α12 

Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 50μ. Ελεύθερο Κ12

Καπούλα Γεωργία 100μ. Πρόσθιο Α12

Ψαρά Χριστίνα 200μ. Ύπτιο Κ11

Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 200μ. Ύπτιο Κ12

Τζίνη Ραφαηλία 400μ. Ελεύθερο Κ11

Οικονόμου Γεώργιος 50μ. Πρόσθιο Α11

18 Ασημένια

Τζίνη Ραφαηλία 50μ. Πεταλούδα Κ11

Καπούλα Γεωργία 50μ. Πεταλούδα Κ12

Γεωργιάδης Εμμανουήλ 50μ. Πεταλούδα Α10

Παπαδόπουλος Αθανάσιος 50μ. Πεταλούδα Α12

Σιββά Χριστιάνα 200μ. Πρόσθιο Κ11

Οικονόμου Γεώργιος 200μ. Πρόσθιο Α11

Ψαρά Χριστίνα 100μ. Ύπτιο Κ11 

Παλατσίδη Φωτεινή 100μ. Ύπτιο Κ12

Τονίδης Γεώργιος 100μ. Ύπτιο Α11

Αθανασιάδης Σωτήριος 50μ. Ελεύθερο Α11

Τζίνη Ραφαηλία 50μ. Ελεύθερο Κ11

Γεωργιάδης Εμμανουήλ 100μ. Πρόσθιο Α10

Δροσίδου Χρύσα 100μ. Πρόσθιο Κ10

Σιββά Χριστιάνα 100μ. Πρόσθιο Κ11

Γεωργιάδη Άννα 100μ. Πρόσθιο Κ12

Τονίδης Γεώργιος 200μ. Ύπτιο Α11

Παπαδόπουλος Αθανάσιος 200μ. Μ.Α Α12

Καπούλα Γεωργία 200μ. Μ.Α Κ12

11 Χάλκινα

Αθανασιάδης Σωτήριος 200μ. Ελευθερο Α11

Τσακμακλή Μαρία 50μ. Πεταλούδα Κ 9

Δροσίδου Χρύσα 50μ. Πεταλούδα Κ10

Δημητρακάκης 50μ. Πεταλούδα Α9

Παλεράς Ευστράτιος 50μ. Πεταλούδα Α11

Ζώτος Γεώργιος 200μ. Πρόσθιο Α11

Πεφάνη Γεωργία 100μ. Ύπτιο Κ10 

Χαραλαμπίδη Βασιλεία 100μ. Ύπτιο Κ11

Παλεράς Ευστράτιος 50μ. Ελεύθερο Α11

Παλερά Ειρήνη 50μ. Ελεύθερο Κ9

Λογαρούδης Αλεξάνταρ 100μ. Πρόσθιο Α11

Ομαδικά Αγωνίσματα:

- 1 Χρυσό

4Χ50 Ελεύθερο Κ11-12

Αδαμίδου Μαρία-Ελένη, Καπούλα Γεωργία Τζιαμπάζη Δήμητρα , Τζίνη Ραφαηλία. 

- 2 Ασημένια

4Χ50 Ελεύθερο Κ9-10

Δροσίδου Χρύσα, Θεμελή Μαριατέσσα , Παλερά Ειρήνη, Ραδιόγλου Αιμιλία.

4Χ50 Ελεύθερο Α11-12

Αθανασιάδης Σωτήριος, Παλεράς Ευστράτιος , Παπαδόπουλος Αθανάσιος, Τονίδης Γεώργιος. 

- 1 Χάλκινο

4Χ50 Ελεύθερο Α9-10

Γεωργιάδης Εμμανουήλ ,Δημητρακάκης Βασίλειος,Παρασκευόπουλος Στέργιος,

Σαββίδης Στυλιανός.

Οι 29 Αθλητές/ριες του "ΝΗΡΕΑ" που συμμετείχαν στους αγώνες: Αδαμίδη Μαρία-Ελένη, Γεωργιάδη Άννα, Καπούλα Γεωργία, Παλατσίδη Φωτεινή, Σιββά Δανάη, Σιββά Χριστιάννα, Τζιαμπάζη Δήμητρα, Τζίνη Ραφαηλία, Χαραλαμπίδη Βασιλεία, Δροσίδου Χρύσα, Πεφάνη Γεωργία, Νατσιου Ειρήνη, Παλατσίδη Κων/να, Παλερά Ειρήνη, Ραδιόγλου Αιμιλία, Στεφανακίδη Ιωάννα, Τσακμακλή Μαρία, Θεμελή Μαριατέσσα, Παπαδόπουλος Θανάσης , Αθανασιάδης Σωτήρης, Ζώτος Γεώργιος, Λογαρούδης Αλέξανδρος , Οικονόμου Γεώργιος, Παλεράς Ευστράτιος, Τονίδης Γεώργιος, Γεωργιάδης Εμμανουήλ, Δημητρακάκης Βασίλειος, Παρασκευόπουλος Στέργιος, Σαββίδης Στυλιανός. 

Προπονητές της αποστολής ήταν ο Κωνσταντίνος Χατζηπέτρου και ο Γιάννης Μιρμιγκίδης.

Ροή ειδήσεων

Επικοινωνία

Στην ίδια κατηγορία